.

Ararat ***** 5YO 0,5l

Pięcioletnia brandy ARARAT „Five Stars” ma charakterystyczny aromat owoców i świeżego drewna, które delikatnie rozwijają się w odcienie wanilli i cynamonu, delikatny smak, w którym wybrzmiewa śliwka. brzoskwinia, suszone owoce z nutą gorzkiej czekolady.
Lekka i pełna smaku brandy ARARAT ***** wypełni energią i radością każdą uroczystość czy spotkanie w gronie znajomych

100 Przedmioty
56,00 zł
Brutto

Produkcja brandy w Armenii rozpoczęła się w 1887 roku. Był to także okres narodzin innowacji, które na przełomie wielu lat stały się cechą rozpoznawczą marki ArArAt. Nerses Tairyan, sprzedawca oferujący trunki z najwyższej półki, wybudował tu fabrykę wina i wódki, a następnie zapoczątkował produkcję pierwszych ormiańskich brandy. Po kilku latach, przedsiębiorstwo zostało zakupione przez słynną rosyjską firmę N.L. Shustov & Sons. Od tego czasu, ormiańskie brandy jest nieodzownym elementem Jego Cesarskiej Mości w trakcie ceremonii obiadowych. W 1902 roku ormiańskie brandy zdobyło nagrodę Grand Prix w Paryżu. Fakt ten został uznany za testament jej najwyższej jakości, znak przywództwa i innowacyjne podejście do tworzenia trunków.

Produkcja ormiańskiej brandy odbywa się według ściśle określonych norm Republiki Armenii. Trunek może być wytwarzany wyłącznie w Armenii i tylko z ormiańskich winogron, które zbierane są we wrześniu i październiku. Następnie umieszcza się je na specjalnych poziomych prasach śrubowych, gdzie są zgniatane w bardzo delikatny sposób, w celu uniknięcie uszkodzenia nasion. W wyniku tego procesu powstaje moszcz gronowy (zwany inaczej sokiem winogronowym). Do produkcji wykorzystywane są beczki wykonane z kaukaskich dębów, które ścinane są dopiero wtedy, gdy osiągną wiek min. 70 lat. W pierwszej kolejności, dąb jest sezonowany przez 36 miesięcy, a następnie dzielony wzdłuż słojów, w celu uzyskania tzw. klepek, które są później wykorzystywane do konstruowania beczek.

100 Przedmioty

Opis

Kraj pochodzenia
Armenia
Wiek/lata leżakowania
5
Pojemność butelki
0.5
Opakowanie
Karton
Alk.
40%

Specyficzne kody

0