.

Ararat 10YO Akhtamar 0,7l

Ararat 10* Akhtamar jest 10-letnią brandy o wyrafinowanym kolorze bursztynu, z refleksami ognistej miedzi. Charakteryzuje się niezwykle żywym i eleganckim aromatem, w którym słodkie nuty miodu i wanilii zrównoważone są domieszką orzechów laskowych, kory dębu i suszonych śliwek. Słodki smak rozwija się powoli, zapewniając długi finisz. Końcową suchość wzbogaca delikatny akcent cynamonu.

100 Przedmioty
160,00 zł
Brutto

Ararat Akhtamar swoją nazwę zawdzięcza wyspie, na której w X wieku król Gagik I wybudował luksusową rezydencję otoczoną przepięknymi ogrodami i owocowymi sadami. Według legendy młody mężczyzna, w którym zakochana była Księżna Tamar, utonął w głębokich wodach Jeziora Wan, szepcząc: "Ach, Tamar"(Akhtamar).

Produkcja brandy w Armenii rozpoczęła się w 1887 roku. Był to także okres narodzin innowacji, które na przełomie wielu lat stały się cechą rozpoznawczą marki ArArAt. Nerses Tairyan, sprzedawca oferujący trunki z najwyższej półki, wybudował tu fabrykę wina i wódki, a następnie zapoczątkował produkcję pierwszych ormiańskich brandy. Po kilku latach, przedsiębiorstwo zostało zakupione przez słynną rosyjską firmę N.L. Shustov & Sons. Od tego czasu, ormiańskie brandy jest nieodzownym elementem Jego Cesarskiej Mości w trakcie ceremonii obiadowych. W 1902 roku ormiańskie brandy zdobyło nagrodę Grand Prix w Paryżu. Fakt ten został uznany za testament jej najwyższej jakości, znak przywództwa i innowacyjne podejście do tworzenia trunków.

Produkcja ormiańskiej brandy odbywa się według ściśle określonych norm Republiki Armenii. Trunek może być wytwarzany wyłącznie w Armenii i tylko z ormiańskich winogron, które zbierane są we wrześniu i październiku. Następnie umieszcza się je na specjalnych poziomych prasach śrubowych, gdzie są zgniatane w bardzo delikatny sposób, w celu uniknięcie uszkodzenia nasion. W wyniku tego procesu powstaje moszcz gronowy (zwany inaczej sokiem winogronowym). Do produkcji wykorzystywane są beczki wykonane z kaukaskich dębów, które ścinane są dopiero wtedy, gdy osiągną wiek min. 70 lat. W pierwszej kolejności, dąb jest sezonowany przez 36 miesięcy, a następnie dzielony wzdłuż słojów, w celu uzyskania tzw. klepek, które są później wykorzystywane do konstruowania beczek.

100 Przedmioty

Opis

Kraj pochodzenia
Armenia
Wiek/lata leżakowania
10
Pojemność butelki
0.7
Opakowanie
Karton
Alk.
40%

Specyficzne kody

0