.

Metaxa Private Reserve

METAXA Private Reserve to niezastąpiona kompozycja najstarszych destylatów winnych.

12 Przedmioty
320,00 zł
Brutto

Metaxa to marka sama w sobie. Jej historia zaczyna się w 1888 roku w Grecji. Od samego początku sztuka wytwarzania trunku jest przekazywana w ręce Mistrza. To dzięki niemu każda butelka Metaxy jest gwarancją najwyższej jakości. Swoją delikatność natomiast, za którą ceniona jest na całym świecie, zawdzięcza idealnej kompozycji destylatów winnych, win typu muscat pochodzących z ręcznie zbieranych winogron oraz esencji śródziemnomorskich ziół i suszonych kwiatów.

Tajemnica produkcji jest pilnie strzeżona. Podstawą są słodkie i bogate winogrona. Gdy przejdą proces podwójnej destylacji, przelewa się je do ręcznie robionych drewnianych beczek z francuskiego dębu Limousin. Leżakowanie trwa nawet do 30 lat, a gdy dobiegnie końca, zawartość beczek łączona jest z muskatem pochodzącym z egejskich wysp Samos i Limnos. Ostatni ruch należy do Mistrza Metaxy – Costasa Raptisa, który zestawia kompozycję win z maceratami ziół i płatków róż.

METAXA Private Reserve to niezastąpiona kompozycja najstarszych destylatów winnych. Szlachetny i wyjątkowy smak z delikatnym aromatem dębu, orzechów laskowych i owoców kolonialnych rodzi się w trakcie 30 lat leżakowania w dębowych beczkach Limousin. Każda z butelek METAXY Private Reserve nosi swój indywidualny numer.

12 Przedmioty

Opis

Kraj pochodzenia
Grecja
Wiek/lata leżakowania
30
Pojemność butelki
0.7
Opakowanie
Karton
Alk.
40%

Specyficzne kody

0