.

Grand Yervan 7YO 0,5l

Aromat świeżej skórki pomarańczowej, ślady karmelu i gorzkich migdałów.

120 Przedmioty
95,00 zł
Brutto

Armenia, słynąca z bogatej historii i kultury uznawana jest obok Gruzji za kolebkę winiarstwa. Położona jest na skrzyżowaniu Europy i Azji i to właśnie tu archeolodzy odkryli najstarszą na świecie znaną piwnicę z winami, w jaskini Areni (region Vayots Dzor) na południu Armenii, której wiek szacuje się na 6200 lat !!!
Armenia Wines jest firmą rodzinną, której siłą napędową jest miłość do kraju, szacunek dla tradycji i natury. Począwszy od plantacji winnic w 2006 r., przez zbudowanie winnicy dwa lata później w 2008 r. firma wyrosła na ikonę nowoczesnej produkcji wina w Armenii, czeko potwierdzeniem są regularnie zdobywane nagrody i międzynarodowe wyróżnienia.
Warunki geograficzne i klimatyczne dla uprawy winorośli są w Armenii wyjątkowe. W większości regionów klimat jest suchy i kontynentalny, oddzielny dwoma pasmami górskimi. Ormiańskie odmiany winogron zostały wzbogacone za pomocą hybrydyzacji. Winorośla rosną na wysokościach od 850 do 1650 m n.p.m. i to na własnych korzeniach. Gleby wulkaniczne, wymagający klimat i duża wysokość określają wyjątkowość ormiańskiego terroir.
Dziś portfolio firmy reprezentują zarówno wina jak i najwyższej jakości brandy, które pozwalają odkryć Armenię poprzez rodzime winogrona takie jak Kungun czy Areni. Dumą firmy jest linia brandy Gran Yerevan, którą tworzą m.in.
Grand Yerevan 5 YO Brandy I Grand Yerevan 7 YO Brandy

120 Przedmioty

Opis

Kraj pochodzenia
Armenia
Wiek/lata leżakowania
7
Pojemność butelki
0.5
Opakowanie
Karton
Alk.
40%

Specyficzne kody

0