.

Cydr Chyliczki Lodowy 0,375l

Barwa lekko bursztynowa, w nosie pieczone jabłka, rodzynki, kandyzowane skórki pomarańczy, lekkie korzenie w ustach treściwy, kwasowy i lekko oleisty, ponadto nuty pieczonych jabłek, pestek, rodzynek.

Lodowy może być podawany jako aperitif (doskonale smakuje podawany na kostkach lodu), jak również w towarzystwie długo dojrzewających lub pleśniowych serów. Ponadto Lodowy dobrze skomponuje się z większością deserów.
Lodowy nadaje się do długoletniego przechowywania, nawet do kilkunastu lat. 

90 Przedmioty
45,00 zł
Brutto

Cydr Chyliczki Lodowy to najbardziej utytułowany trunek, który charakteryzuje się naturalnie intensywną słodyczą, koncentracją aromatów i smaków, oraz brakiem musowania. Taki rodzaj cydrowy jest produkowany w niewielu miejscach na świecie, choć w Kanadzie i Anglii znany jest jako „Ice Cider”. Do produkcji Lodowego użyliśmy wyłącznie świeżo tłoczonego, a następnie wymrażanego soku jabłkowego, bez dodatku wody, substancji słodzących, czy dwutlenku węgla.

Cydr produkowany metodą bardzo powolnej fermentacji (od 12 do 18 miesięcy) wymrażanego soku jabłkowego. Po butelkowaniu i zamknięciu naturalnym korkiem dojrzewający ok. 3 miesięcy. Cydr nie jest pasteryzowany.

Dominująca odmiana jabłek : rubin

90 Przedmioty

Opis

Kraj pochodzenia
Polska
Rocznik
2017
Kolor
Białe
Smak
Słodkie
Pojemność butelki
0,375
Alk.
10%

Specyficzne kody

0