.

Cydr Chyliczki Sweet Oak 0,375l

Barwa bursztynowo-karmelowa, w aromacie wanilia, kokos, cynamon, gałka muszkatołowa w ustach jabłkowa kwasowość przełamana słodkimi nutami wanilii, karmelu. 

Sweet Oak sprawdzi się zarówno jako aperitif, jak i towarzysz dań głównych: pasztetów, wędzonych serów, pierogów, czy pieczonych mięs.
Sweet Oak nadaje się do długoletniego przechowywania, nawet do kilkunastu lat. 

90 Przedmioty
53,00 zł
Brutto

Sweet Oak to zupełnie niezwykłe połączenie wytrwanego napoju alkoholowego uzyskanego z jabłek z dojrzewaniem w beczkach z dębu kalifornijskiego po amerykańskim Burbonie, wnoszącym do tego trunku nuty waniliowej słodyczy. Taki rodzaj cydrowy jest naszą autorską kompozycją, która początkowo ukazała się w kolekcji limitowanej, a od rocznika 2018 występuje w stałej sprzedaży. Do produkcji użyliśmy wyłącznie świeżo tłoczonego i wymrażanego soku jabłkowego, bez dodatku wody, substancji słodzących, czy dwutlenku węgla.

Sweet Oak produkowany jest metodą bardzo powolnej fermentacji (od 9 do 12 miesięcy) wymrażanego soku jabłkowego. Następnie jest leżakowany w beczkach z dębu kalifornijskiego po Burbonie. Po butelkowaniu i zamknięciu naturalnym korkiem dojrzewa ok. 3 miesięcy. Seet Oak nie jest pasteryzowany.

Dominująca odmiana: Delbard

90 Przedmioty

Opis

Kraj pochodzenia
Polska
Rocznik
2018
Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Pojemność butelki
0,375
Alk.
14,3%

Specyficzne kody

0