.

Lista produktów marki Glen Moray

Glen Moray to jedna z najbardziej znanych szkockich whisky typu Single Malt, pochodząca ze stolicy regionu Speyside – miasta Elgin, o którym mówi się, że ma o 40 dni dłuższe lato niż pozostała część Szkocji. Ten charakterystyczny mikroklimat ma znaczący wpływ na proces dojrzewania nadając whisky delikatny, kremowomiodowy smak z mocnymi nutami kwiatowymi . 120 letnia historia marki sięga roku 1897 kiedy to lokalny browar przekształcono w destylarnię , którą następnie kupiła firma Glenmorangie. Od roku 2004 właścicielem destylarni jest jedna z największych firm alkoholowych na świecie - La Martiniquaise, właściciel między innymi takich whisky jak Label 5 czy Cutty Sark.

150,00 zł

Barwa złota, bogaty aromat, słodki i kwiatowy z nutą waniliowej krówki i jagód. W ustach pieczony dąb, intensywne czarne owoce i kremowe nuty palonej wanilii. Finisz słodki i przyjemny. Ta piękna równowaga między słodyczą wanilii, a przyprawą dębu ożywia miękką i dobrze wyważoną nutę końcową.

210,00 zł

Kolor złota miedź,  aromat dębu, sherry i toffi. Akcenty ciemnej czekolady i różnych przypraw. W ustach bogate aromaty wina dojrzewającego w dębowych beczkach, podkreślone nutami ciemnej czekolady i nutą dymu. Na finiszu dąb trwa, podczas gdy słodycz suszonych owoców zanika. Długi, intensywny i przyjemny.

110,00 zł

Barwa żółtego złota,  aromaty cytrusów, karmelu i kruchego ciasta prosto z piekarnika. W ustach słodowa słodycz miękkiego karmelu podkreślona nutami czarnej porzeczki i zapachem trawy cytrynowej. Finisz ciepły i pocieszający. Aromaty karmelizowanych cytrusów ustępują miejsca subtelnym przyprawom.

0