.

G.H.Mumm Olympe Demi- Sec

Wykonane głównie z winogron Pinot Meunier (60%).Pinot Noir (30%) i Chardonnay (10%). 15 miesięcy leżakowania w piwnicy. Specyficzna mieszanka szampana Mumm Demi-Sec nadaje mu równowagę, krągłość i hojność, zachowując jednocześnie świeży charakter Szampan Mumm Demi-Sec ma głęboki kolor ze złocistożółtym refleksem i mnóstwo żywych bąbelków. Aromaty dżemu brzoskwiniowo-gruszkowego, nugatu i galaretki owocowej z aromatami miodu i piernika, przechodząc w nuty suszonych owoców. Bukiet się rozwija - cukiernia (wanilia, brioszka i miód) i tosty. Bardzo okrągłe, gładkie i słodkie z nutą miodowego cukierka. Mumm Demi-Sec łączy tę słodycz z wyrazistą świeżością w finiszu.

Po kilku latach leżakowania w piwnicy nuty suszonych owoców stają się wyraźniejsze

119 Przedmioty
259,00 zł
Brutto

G.H.Mumm to jeden z największych Domów Szampana na świecie. Firma została założona w 1827 roku przez trzech braci pochodzących z niemieckiej winiarskiej rodziny Mumm. Jej produkty obecne są na 100 rynkach. Są to ulubione szampany Francuzów, G.H.Mumm słynie także jako oficjalny szampan Formuły 1.

Szampan G.H.Mumm to synonim luksusu i celebracji wyjątkowych chwil. Produkowany jest wyłącznie z najwyższej jakości winogron z regionu Champagne, zaś owoce używane do jego produkcji są zbierane bez użycia maszyn, tylko ręcznie. Od roku 1875 czerwona szarfa Legii Honorowej jest jego znakiem rozpoznawczym, podkreślającym wyjątkowość tego trunku.

119 Przedmioty

Opis

Kraj pochodzenia
Francja
Region
Champagne/ Szampania
Rocznik
NV
Szczepy win
Pinot Meunier 60%, Pinot Noir 30%, Chardonnay 10%
Kolor
Białe
Smak
Półsłodkie
Pojemność butelki
0,75
Opakowanie
Brak
Alk.
12%

Specyficzne kody

0