.

Metaxa Grande Fine

METAXA Grande Fine zwraca na siebie uwagę dzięki oryginalnej butelce, inspirowanej grecką ceramiką z wyspy Rodos. 

12 Przedmioty
300,00 zł
Brutto

Metaxa to marka sama w sobie. Jej historia zaczyna się w 1888 roku w Grecji. Od samego początku sztuka wytwarzania trunku jest przekazywana w ręce Mistrza. To dzięki niemu każda butelka Metaxy jest gwarancją najwyższej jakości. Swoją delikatność natomiast, za którą ceniona jest na całym świecie, zawdzięcza idealnej kompozycji destylatów winnych, win typu muscat pochodzących z ręcznie zbieranych winogron oraz esencji śródziemnomorskich ziół i suszonych kwiatów.

Tajemnica produkcji jest pilnie strzeżona. Podstawą są słodkie i bogate winogrona. Gdy przejdą proces podwójnej destylacji, przelewa się je do ręcznie robionych drewnianych beczek z francuskiego dębu Limousin. Leżakowanie trwa nawet do 30 lat, a gdy dobiegnie końca, zawartość beczek łączona jest z muskatem pochodzącym z egejskich wysp Samos i Limnos. Ostatni ruch należy do Mistrza Metaxy – Costasa Raptisa, który zestawia kompozycję win z maceratami ziół i płatków róż.

METAXA Grande Fine zwraca na siebie uwagę dzięki oryginalnej butelce, inspirowanej grecką ceramiką z wyspy Rodos. Zamknięty w niej ciemno-bursztynowy trunek to niezwykła kompozycja destylatów, leżakujących nawet 15 lat. METAXA Grande Fine w smaku wyróżnia się wyjątkową gładkością i łagodnością, połączoną z lekką nutą wanilii.

12 Przedmioty

Opis

Kraj pochodzenia
Grecja
Wiek/lata leżakowania
15
Pojemność butelki
0.7
Opakowanie
Karton
Alk.
40%

Specyficzne kody

0