.

Krug Grande Cuvée Karton

Najdoskonalsza ekspresja stylu Domu Szampańskiego Krug. Jest wynikiem połączenia ponad 120 win z trzech odmian winogron: Pinot Noir, Pinot Meunier i Chardonnay, pochodzących z 25 winnic i z sześciu do dziesięciu zbiorów z różnych, najlepszych roczników. Pełnia i wspaniałomyślność Krug Grande Cuvée oznacza, że ​​nadaje się ona do wielu kulinarnych kombinacji, od najprostszych po najbardziej wyrafinowane. Aromaty kwiatów w rozkwicie, dojrzałe i suszone owoce, marcepan, piernik i owoce cytrusowe. Na podniebieniu smaki orzechów laskowych, nugatu, cukru jęczmiennego, owoców cytrusowych, migdałów, brioszek i miodu, i wiele innych.

119 Przedmioty
1 540,00 zł
Brutto

Krug to dla wielu koneserów szampana prawdziwa legenda. Twierdzą oni, że nie ma wspanialszej marki szampana. Na świecie znajdziemy ekskluzywną rzeszę entuzjastów określających się mianem „wielbicieli Kruga”. Oddaje to fascynację, którą szampany Krug wzbudzają wśród znawców.

Krug to majestatyczny, bogaty i unikalny szampan dla koneserów doceniających wyjątkowość i indywidualizm. Tajemnica szampanów z piwnic Krug tkwi w wyjątkowym procesie kreacji skupionym na absolutnej atencji dla szczegółów. Dom szampański Krug od 1843 roku uczynił swą złotą zasadą bezkompromisowo perfekcjonistyczne nastawienie swego założyciela, pasjonata oddanego poszukiwaniu absolutnej doskonałości w sztuce winiarskiej – Josepha Kruga. Ten pochodzący z Nadrenii-Palatynatu winiarz terminował wcześniej przez dziewięć lat u wybitnych mistrzów w Szampanii, badając ich metody i poszukując syntezy najlepszych elementów ich sztuki. Celem, który sobie postawił, było osiąganie niezmiennie najwyższej jakości szampana bez względu na tak typowe dla Szampanii coroczne wahania pogody.

W 1848 Joseph Krug przekazał wypracowane tajniki tworzenia szampana szczegółowo spisane w legendarnym wiśniowo-czerwonym notesie. Notatnik, do dziś pieczołowicie przechowywany przez następców mistrza, jest symbolem kontynuacji wielkiej tradycji i przywiązania Domu Szampańskiego do zdobywanej od pokoleń wiedzy i wtajemniczenia. Dom Szampański Krug jest pierwszym Prestige Cuvée i do dziś prowadzony jest przez tę samą rodzinę.

Tajemnicą smaku szampanów Krug jest przede wszystkim sztuka doboru najlepszych win jednoszczepowych pochodzących z różnych parceli. Każde wino bazowe nadaje finalnemu szampanowi swój niepowtarzalny charakter i specyficzne niuanse smakowe. Razem składają się one w finalnej kompozycji na unikalną złożoność, pełnię i wyszukaną harmonię szampanów Krug. Najdoskonalsza ekspresja stylu Domu Szampańskiego Krug. Jest wynikiem połączenia ponad 120 win z trzech odmian winogron: Pinot Noir, Pinot Meunier i Chardonnay, pochodzących z 25 winnic i z sześciu do dziesięciu zbiorów z różnych, najlepszych roczników. Każdy egemplarz Krug Grande Cuvée jest unikalny, opatrzony indywidualnym Krug ID na kontretykiecie, które zdradza tajniki kompozycji wina i odkrywa historię każdego szampana Krug Grande Cuvée.

119 Przedmioty

Opis

Kraj pochodzenia
Francja
Region
Champagne/ Szampania
Rocznik
NV
Szczepy win
Pinot Noir 45%, Chardonnay 39%, Pinot Meunier 16%
Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Pojemność butelki
0,75
Opakowanie
Karton
Alk.
12%

Specyficzne kody

0